15 : 42
امروز جمعه 03 فروردين 1397 -
اخبار : پژوهش و فناوری
معاون پژوهشی جهاددانشگاهی:
به‌دنبال تجمیع توان واحدهای این نهاد برای انجام پروژه‌های کلان هستیم

دکتر محمدرضا پورعابدی گفت: پیگیریم با تجمیع توانمندی واحدهای مختلف جهاددانشگاهی بتوانیم انجام چند ماموریت و پروژه کلان ملی را بر عهده گرفته و از این طریق بخشی از مسائل و مشکلات کشور را مرتفع کنیم.
تاریخ : چهار شنبه 23 اسفند 1396
ساعت: 37 : 9   بازدید کنندگان : 77 نفر
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه به نقل از ایسنا، دکتر محمدرضا پورعابدی معاون پژوهش و فناوری این نهاد اظهار کرد: هدف‌گذاری شده در برنامه ششم توسعه جهاددانشگاهی تمام واحدها بر اساس مزیت‌های نسبی و اسناد توسعه استان‌ها، یک یا دو زمینه کاری تخصصی برای خود تعریف کرده و در آن حوزه کار کنند. به عنوان نمونه استان کرمانشاه با توجه به معادن قیر طبیعی و این که بخش زیاد آن به صورت خام صادر می‌شود، می‌تواند روی فرآوری این محصول کار کند.
دکتر پورعابدی عنوان کرد: هم چنین برای سال آینده مهم ترین فعالیتی که در حوزه پژوهش و فناوری دنبال می‌کنیم، این است که توانمندی واحدها را برای ورود به عرصه انجام پروژه‌های بزرگ و ملی تجمیع کنیم. در حال حاضر در هر واحد توان و پتانسیلی وجود دارد که به تنهایی برای انجام پروژه‌های کلان کافی نیست و یکی از اصلی‌ترین برنامه‌هایمان این است که این توانمندی‌ها را تجمیع کرده و به این واسطه چند مسئولیت ملی را در حوزه پژوهش و فناوری برعهده بگیریم.
وی افزود: در حوزه صنعت ریلی در جهاد دانشگاهی توانمندی خوبی وجود دارد.  در بحث سلول‌ درمانی و استفاده از آن در درمان بیماری‌ها نیز کارهای خوبی شده و دنبال این هستیم که بیمارستانی برای بحث سلول درمانی تاسیس کنیم. همچنین در حوزه نفت ورود خوبی داشته و به بیش از 10 فناوری در این حوزه رسیده‌ایم و امیدواریم با حضور رییس‌جمهور از این فناوری‌ها بهره‌برداری کنیم.
معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی گفت: قطعا با تجمیع توانمندی واحدهای جهاد دانشگاهی سراسر کشور خواهیم توانست کارهای بزرگ‌تری انجام داده و بخشی از مشکلات و مسایل کشور را مرتفع کنیم.
دکتر پورعابدی در ادامه به توانمندی‌های سازمان جهاددانشگاهی استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: جهاددانشگاهی واحد کرمانشاه یک واحد بسیار توسعه یافته و مطرح در سطح کشور است و با توجه به اینکه بیکاری بزرگترین مشکل این استان است، با راه‌اندازی پارک علم و فناوری و مراکز رشد توانسته در زمینه اشتغال فارغ‌التحصیلان قدم‌های خوبی بردارد.


امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
توصیه های سفر در سال 1397
صفحه جهاددانشگاهی در آپارات
جهاددانشگاهی و واحدهای سازمانی آن در یک نگاه
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس