5 : 35
امروز يكشنبه 05 فروردين 1397 -
اخبار : پژوهش و فناوری

مدیر پژوهشی سازمان فعالیت‎های قرآنی: طرح تربیت دانشجو معلم قرآن، به دنبال رفع نوافص آموزشی در عرصه قرآن است

مدیر پژوهشی سازمان فعالیت‎های قرآنی جهاددانشگاهی کشور هدف از اجرای طرح تربیت دانشجو معلم قرآن را تربیت دانشجویان با استعداد برای برگزاری دوره‎های مستمر و آموزش مبانی قرآنی به دانشجویانی دانست که تا کنون تحت آموزش‎های لازم قرار نگرفته‎اند.
تاریخ : چهار شنبه 20 دي 1396
ساعت: 0 : 11   بازدید کنندگان : 110 نفر
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان قم، دکتر مهدی اسماعیلی 18 دی ماه در نشست پایان دوره تربیت معلم دانشجو دانشگاه قم، گفت: دو سال است که دوره‎های تربیت دانشجو معلم در سازمان فعالیت‎های قرآنی کلید خورده است.
مدیر پژوهشی سازمان فعالیت‎های قرآنی جهاددانشگاهی افزود: این طرح با همکاری اساتید تراز اول قرآن کریم کلید خورد و بخش‎های آن نیز طراحی شد؛ از جمله اینکه جلساتی برای تعیین سرفصل‎های آموزشی با حضور اساتیدی چون موسوی بلده، شریف، خواجوی، تک فلاح، خاکی و... برگزار شد.
وی عنوان کرد: طرح با مشورت کسانی تنظیم شد که خود از افراد باتجربه در برگزاری و سرفصل نویسی و متن نویسی در این حوزه بودند ولی در ادامه کار، هرجا که نیاز به اصلاح بود، این اصلاح انجام شده است.
مدیر پژوهشی سازمان فعالیت‎های قرآنی جهاددانشگاهی کشور بیان کرد: تا کنون ۳۰۰ نفر از این طرح فارغ التحصیل شده‎اند که ۱۰ درصد این افراد در حال حاضر به شکل فعال در عرصه آموزش قرآن کریم فعالیت دارند.
اسماعیلی گفت: سازمان فعالیت‎های قرآنی جهاددانشگاهی در این طرح به دنبال بحث توسعه آموزش‎های اصولی در سطح نخبگان قرآنی و بعدها عموم دانشجویان و مردم و همچنین اشتغالزایی برای این دسته از دانشجویان است که با افزایش مهارت‎های فنی و تدریسی بتوانیم زمینه اشتغال مولد آنها را نیز فراهم کنیم.
وی تصریح کرد: در این دوره سعی شده است که به مباحث کاربردی پرداخته شود و به همین دلیل از بهترین متون درسی استفاده شده است؛ در بخش تدبر از موسسه حجت الاسلام الهی زاده مشهد استفاده شد که فعالیت‎های گسترده‎ای در بخش تدبر در قرآن انجام داده‏اند؛ در تجوید نیز از کتاب استاد موسوی استفاده شد و در روش تدریس و روخوانی و... نیز از بهترین کتب در دسترس استفاده شد ولی اگر آثار کاملتری تولید شود از آنها نیز استفاده می شود.
وی گفت: در این طرح آزمون شفاهی و کتبی پیش از ورود نیز اخذ می شود تا در ابتدای حضور دانشجویان درگیر آموزش مباحث پایه‎ای نباشند و در این دوره به یادگیری اصول تدریس و جذب و تاثیرگذاری بپردازند تا اینکه بیشتر وقت کلاس صرف مباحث پایه‎ای شود و به همین دلیل آزمون کتبی نیز برای فراگیری مباحث پایه ای پیش از ورود به طرح در اختیار قرار می‎گیرد.
اسماعیلی اظهارکرد: درصد بالایی از دانشجویان متاسفانه به هر دلیلی که بیشتر به دلیل نقصان در سیستم آموزشی است رواخوانی و روانخوانی قوی ندارند و به همین دلیل این دوره سعی دارد با پرورش دانشجویان با استعداد به عنوان معلم دانشجو در جهت افزایش آموزش‎های لازم برای دانشجویان دیگر گامی جدی بردارد؛ به همین خاطر در زمینه صوت و لحن تمرکز نکرده ایم تا ابتدا پایه های آموزشی را تقویت کنیم.امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
توصیه های سفر در سال 1397
صفحه جهاددانشگاهی در آپارات
جهاددانشگاهی و واحدهای سازمانی آن در یک نگاه
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس