7 : 29
امروز چهار شنبه 04 بهمن 1396 -
اخبار : فرهنگي

از سوی جهاددانشگاهی کردستان؛ برگزاری نشست "نقش نخبگان و دانشگاهیان در تحقق اقتصاد مقاومتی" در سنندج

نشست "نقش نخبگان و دانشگاهیان در تحقق اقتصاد مقاومتی" به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان و همکاری مرکز آموزش علمی کاربردی جهادانشگاهی سنندج با حضور جمعی از نخبگان و دانشجویان استان در جهاددانشگاهی برگزار شد .
تاریخ : چهار شنبه 24 آبان 1396
ساعت: 42 : 11   بازدید کنندگان : 110 نفر
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی کردستان، نشست "نقش نخبگان و دانشگاهیان در تحقق اقتصاد مقاومتی" 22آبان به همت معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی و با حضور مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان و جمعی از نخبگان و دانشجویان دانشگاه‌های کردستان، علوم پزشکی، فرهنگیان و مذاهب اسلامی در سالن جلسات این نهاد برگزار شد .
مجید آوج، سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان کردستان در ابتدا با تسلیت ایام دهه سوم ماه صفر و ابراز تاسف از حادثه دلخراش زلزله شب گذشته استان کرمانشاه و سایر استان های غرب کشور، جان‌باختن تعدادی از هموطنان عزیز را به بازماندگان آن‌ها تسلیت گفت.
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی،‌ عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی باید در جامعه تکرار شود تا به یک گفتمان عمومی تبدیل شود، که در راستای تحقق این مهم جهاددانشگاهی استان کردستان سلسله نشست‌ها و میزگردهای تخصصی با محوریت اقتصاد مقاومتی برگزار کرده است.
آوج افزود: فرهنگ سازی نقش مهمی در گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی و نهادینه کردن این مهم دارد.
محمدپناه، مسئول بسیج دانشجویی استان کردستان، نیز در این نشست اظهار کرد: یکی از پرکاربردترین واژگان و کلید واژه‌ای که مقام معظم رهبری از سال 1389 به کار برده و از آن تولید محتوا کرده‌اند، همین اقتصاد مقاومتی است.
وی افزود: مصرف کالاهای داخلی باید در جامعه رواج پیدا کرده و به یک مطالبه عمومی تبدیل شود که نهادینه کردن این امر نیازمند فرهنگ سازی است.
محمدپناه یادآور شد: استفاده از تولیدات داخلی ایجاد اشتغال را به دنبال داشته که با اجرایی کردن این الگو در نهادیت افزایش درآمد خانوار را به دنبال خواهد داشته و قدرت خرید مردم ارتقا پیدا می‌کند.
گفتنی است در ادامه جلسه دانشجویان به ایراد دیدگاه ها و بحث و تبادل نظر پرداختند.

امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
صفحه جهاددانشگاهی در آپارات
جهاددانشگاهی و واحدهای سازمانی آن در یک نگاه
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس