21 : 2
امروز يكشنبه 02 مهر 1396 -
اخبار : پژوهش و فناوری

از سوی مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری ابن سینا جهاددانشگاهی؛ کنفرانس علمی آشنایی با داروهای تحریک تخمک گذاری برگزار می شود

مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا وابسته به جهاددانشگاهی، کنفرانس یک روزه ی "آشنایی با داروهای تحریک تخمک گذاری" را در سالن اجتماعات این مرکز برگزار می کند.
تاریخ : چهار شنبه 25 مرداد 1396
ساعت: 48 : 17   بازدید کنندگان : 57 نفر
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ابن سینا جهاددانشگاهی، دکتر افسانه محمدزاده عضو تیم تخصصی مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری ابن سینا و دبیر علمی این کنفرانس، در تشریح موضوع داروهای تحریک تخمک گذاری، گفت: تحريک تخمک‌گذاري يک نوع درمان دارويي است که در ناباروري اغلب به منظور افزايش شانس باروري و ميزان موفقيت درمان، انجام مي‌شود. داروهايي که براي اين منظور مورد استفاده قرار مي گيرد تحت عنوان داروهاي محرک تخمک ‌گذاري ناميده مي‌شوند و با استفاده از اين داروها مي‌توان تعداد و کيفيت تخمک‌ها را ارتقاء داد. به طور کلي هدف از تحريک تخمک گذاري در درمان ناباروري، اصلاح تخمک گذاري در زنان مبتلا به اختلال تخمک گذاري و افزايش تعداد و کيفيت تخمک جهت انجام روش‌هاي کمک بارروري (ART) است.
وی تصریح کرد: در واقع بررسی نوع داروهای تحریک تخمک گذاری، چگونگی تجویز داروها، بررسی پروتکل های و دستورالعمل های موجود، بررسی عوارض و نحوه برخورد با عوارض این داروها از جمله محورها و اهداف اصلی برگزاری این کنفرانس علمی به شمار می روند.
دکتر محمدزاده در ادامه با بیان اینکه این کنفرانس از 5 امتیاز آموزش مداوم جامعه پزشکی برخوردار است، افزود: متخصصان زنان و زایمان، داروسازی، پزشکان عمومی، بهداشت باروری و ماماها، از جمله گروه های هدف در این کنفرانس علمی هستند.
لازم به ذکر است، این کنفرانس علمی، پنجشنبه 26 مرداد 1396، ساعت8:30 تا 13در سالن اجتماعات مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا واقع خیابان شریعتی، نبش خیابان یخچال برگزار خواهد شد.
گفتنی است، تمام علاقمندان به شرکت در این کنفرانس، می توانند جهت ثبت نام،کسب اطلاعات بیشتر و یا هماهنگی رزرو ثبت نام با شماره 23519 داخلی 607 ، واحد آموزش، تماس حاصل نمایند.


امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
کاروان اربعین
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس