7 : 51
امروز يكشنبه 05 فروردين 1397 -
اخبار : فرهنگي

روسیه آماده میزبانی مسابقات قرآن دانشجویان مسلمان

مدیر بخش بین‌الملل شورای مفتیان روسیه از اعلام آمادگی این کشور به منظور میزبانی ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان خبر داد.
تاریخ : شنبه 28 اسفند 1395
ساعت: 33 : 22   بازدید کنندگان : 321 نفر
  نسخه چاپی


به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی به نقل از ایکنا، الدار گالیوف، مدیر بخش بین‌الملل شورای مفتیان روسیه و مسئول فعالیت‌های قرآنی این شورا ضمن ابراز خرسندی از امضای تفاهمنامه مشترک سازمان‌ فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان ایران و شورای مفتیان روسیه گفت: امضای چنین تفاهمنامه‌هایی باعث بالا بردن سطح فعالیت‌های قرآنی در روسیه می‌شود. 
وی تأکید کرد: شورای مفتیان روسیه تاکنون تفاهمنامه‌های همکاری زیادی را با سازمان‌های اوقاف و امور اسلامی کشورهای عربی و اسلامی امضاء کرده است اما امضای تفاهم‌نامه مشترک با سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان ایران می‌تواند گامی در راستای اجرای فعالیت‌های مختلف قرآنی و اسلامی باشد.
گالیوف با تأکید بر آمادگی روسیه به منظور میزبانی ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان گفت: اجرای چنین مسابقاتی باعث فعال کردن دانشجویان مسلمان در زمینه حفظ، یادگیری قرآن کریم و فهم معانی آن می‌شود.
وی در ادامه گفت: پیشنهاد برگزاری ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان در یکی از شهرهای روسیه و یا در "مسکو" پایتخت این کشور به مسئولان سازمان‌ فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان ایران داده شده اما هنوز مکان نهایی مشخص نشده است و دوستان در حال انجام مذاکره، بحث و گفت‌وگو هستند.
الدار در پاسخ به سوالی درباره نقش امضای این توافقنامه در تحکیم روابط مراکز دینی و قرآنی روسیه و ایران، گفت: شورای مفتیان روسیه از هر گونه همکاری که هدف آن تحکیم روابط دو جانبه ایران و روسیه و یا روسیه با دیگر کشورهای عربی و اسلامی باشد، استقبال می‌کند.
یادآوری می‌شود؛ در جریان سفر هیئت اعزامی جهاد دانشگاهی به کشور روسیه، روز سه‌شنبه، ۲۴ اسفندماه، تفاهم‌نامه مشترک قرآنی با هدف تحکیم همکاری‌های دوجانبه میان سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور و شورای مفتیان روسیه امضا شد.
در مراسم امضای این تفاهم‌نامه، سعید پورعلی، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی، رضا ملکی، رایزن فرهنگی ایران در روسیه، حمیدصابر فرزام، رئیس سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور و رحیم خاکی، مشاور سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور به عنوان هیئت ایرانی و "روشان حضرت عباسوف"، معاون اول رئیس شورای مفتیان روسیه و "الدار گالیوف"، مدیر بخش بین‌الملل شورای مفتیان روسیه و مسئول فعالیت‌های قرآنی این شورا حضور داشتند.

امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
توصیه های سفر در سال 1397
صفحه جهاددانشگاهی در آپارات
جهاددانشگاهی و واحدهای سازمانی آن در یک نگاه
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس