7 : 50
امروز يكشنبه 05 فروردين 1397 -
اخبار : عمومی

پیام نوروزی دکتر طیبی

دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی به مناسبت آغاز سال 1396 با صدور پیامی ضمن تبریک سال نو تاکید کرد: با لطف خداوند متعال، همت و تلاش همه جهادگران دانشگاهی و برنامه ریزی و هماهنگی های انجام شده، آینده درخشانی در انتظار این نهاد مقدس انقلاب اسلامی است.
تاریخ : شنبه 28 اسفند 1395
ساعت: 34 : 19   بازدید کنندگان : 456 نفر
  نسخه چاپی


به گزارش روابط عمومی جهادانشگاهی متن پیام به شرح زیر است:

یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ

 یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ

 یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ

 حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ

بهار، عیدخجسته زمین است که رسالت خود را در گردش به دور خورشید به بهترین وجه به اتمام رسانده و بی‌شک عید هر انسانی است که بهشتی در درون خود بسازد، به دور شمس حقیقت بگردد و به آیه شریفه "إِنَّ فِي خَلْقِ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ وَاخْتِلَافِ اللَّيْلِ وَالنَّهَارِ لَآيَاتٍ لِأُولِي الْأَلْبَابِ" تمسک جوید. 

چنین انسانی نه تنها ملاک تعریف عمر را اعداد و ارقام و شناسنامه‌ها نمی‌داند بلکه باور دارد این عمل صالح است که عمرها را جاودانه و یادها را ماندگار می‌کند. 

به همین دلیل، بهار و تحویل سال، همواره امیدبخش، شورآفرین و مسؤولیت زاست.

امسال در حالی به استقبال سال جدید می‌رویم که ولادت بانوی دوسرا حضرت صدیقه طاهره (س) و فرزند برومندش امام خمینی (ره) در ایام پایانی سال 95 نویدبخش سالی با معنویت و برکت مضاعف است.

وظیفه ما در جهاددانشگاهی به عنوان نهاد برخاسته از متن انقلاب اسلامی ایران، الگوسازی توان کشور در رسیدن به پیشرفت، با انجام فعالیت های گزین در حوزه های  فرهنگی، آموزشی، علمی و فناورانه و کارآفرینی است.

الگوسازی های ارزنده‌ای تا کنون در جهاددانشگاهی انجام شده است و هدف من و همه مدیران محترم این است که این الگوسازی های گزین براساس نیازهای ملی و مزیت های بومی هر استان توسط همه واحدهای سازمانی این نهاد در سراسر کشور انجام شود. 

با تهیه و اجرای برنامه پنجم توسعه جهاددانشگاهی، علیرغم همه مشکلات موجود در توسعه فعالیت های این نهاد، خوشبختانه هم فضای کالبدی مناسب در اغلب واحدها به همت شما ساخته شده و هم زمینه‌های فعالیت، بویژه در حوزه پژوهش و فناوری مشخص شده‌اند. 

در یک الی دو سال آینده چند واحد باقیمانده جهاددانشگاهی نیز صاحب فضای فیزیکی مناسب خواهند شد و انشاء ا... با همت و همکاری شما جهادگران عزیز در تهیه و اجرای برنامه ششم توسعه جهاددانشگاهی و همچنین اجرائی شدن سند نقش جهاد در اجرای نقشه جامع علمی و فناورانه کشور و تحقق واگذاری مأموریت های پیش بینی شده به جهاددانشگاهی؛ این نهاد موفق شود به نحو شایسته تری دین خود را به شهدا، امام، مردم عزیز و رهبری انقلاب و دولت محترم ادا نماید. 

در سالی که گذشت با فعالیت های بسیار گسترده انجام گرفته در سطح برنامه ریزی، معرفی دستاوردها و توانمندی ها و هماهنگی های صورت پذیرفته با سازمان ها، نهادهای مرتبط و مجلس شورای اسلامی قطعاً به لطف خداوند متعال و همت و تلاش همه جهادگران دانشگاهی، آینده درخشانی در انتظار این نهاد مقدس انقلاب اسلامی خواهد بود. 

بی تردید در سطح سازمانی و ملی برای رسیدن به اهدافمان نیاز به وفاق ملی و همدلی داریم. انشاء ا... انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراها صحنه الگوسازی این وفاق ملی در کشور باشد. 

از همه همکاران عزیزم و بویژه مدیران محترم درخواست می‌کنم همانند همیشه زمینه حضور پرشور مردم عزیز را در صحنه انتخابات فراهم کنید و اینکه همانند گذشته رعایت استقلال این نهاد سرافراز، از جریان های سیاسی را به عنوان یک اصل مهم در نظر داشته باشید. 

اینجانب به نوبه خود این ایام خوش و آغاز فصل رویش را خدمت همه همکارانم در نهاد جهاددانشگاهی و خانواده‌های گرامی این عزیزان تبریک گفته و از خداوند سبحان، برای همه آنها سلامتی توأم با عافیت و موفقیت مسألت می‌نمایم. 

حمیدرضا طیبی

رییس جهاددانشگاهی


امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
توصیه های سفر در سال 1397
صفحه جهاددانشگاهی در آپارات
جهاددانشگاهی و واحدهای سازمانی آن در یک نگاه
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس