21 : 19
امروز يكشنبه 02 مهر 1396 -
اخبار : فرهنگي

کسب رتبه دوم استانی "عفاف و حجاب" توسط جهاددانشگاهی زنجان

در سومین جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استان زنجان، از دستگاه‌های برتر تجلیل به عمل آمد که در همین راستا جهاددانشگاهی زنجان رتبه دوم استانی را در بخش عفاف و حجاب از آن خود کرد.
تاریخ : سه شنبه 26 بهمن 1395
ساعت: 51 : 10   بازدید کنندگان : 164 نفر
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان زنجان، در سومین جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی شش دستگاه برتر استان زنجان در دو بخش حقوق شهروندی و عفاف و حجاب مورد تقدیر قرار گرفتند که در بخش عفاف و حجاب، بنیادشهید و امور ایثارگران استان، جهاددانشگاهی زنجان و تبلیغات اسلامی استان به ترتیب اول تا سوم شدند.

رییس جهاددانشگاهی استان زنجان در حاشیه این جلسه گفت: با توجه به اینکه فضای مجازی از ظرفیت بالایی در بین عموم مردم برخوردار است، می‌توان با برنامه‌ریزی‌های دقیق و منسجم از ظرفیت آن در کشور به منظور گسترش فرهنگ حجاب و عفاف استفاده بهینه‌ای کرد.

مهدی عباسی افزود: اساتید دانشگاه‌ها، الگوی نسل جوان هستند که باید به فرهنگ‌سازی و اهمیت دادن به موضوع حجاب و عفاف توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی همچنین به استفاده از ظرفیت‌های بومی استان اشاره و تصریح کرد: در زمینه نوع پوشش اقوام باید مطالعات جدی انجام شود تا در راستای جلوگیری از معضلات فضای مجازی و کاهش مسائل مرتبط در این زمینه، اقدامات لازم صورت گیرد.
 
عباسی ادامه داد: جهاددانشگاهی، یک نهاد عمومی است که مجموعه اقدامات و فعالیت‌های لازم در راستای تکریم و گسترش عفاف و حجاب را بدون اخذ بودجه دولتی انجام داده است.
 
رییس جهاددانشگاهی زنجان به انجام برنامه‌هایی با موضوع عفاف و حجاب در این نهاد انقلابی اشاره کرد و گفت: تامین زیرساخت‌ها و مناسب‌سازی محیط در کنار اجرای برنامه‌های تبلیغی و ترویجی برای همکاران و مخاطبان این مجموعه به صورت جدی در دستور کار قرار دارد.
 
این مسوول به تولید و عرضه محصولات فرهنگی و برپایی غرفه‌های متعدد در نمایشگاه‌های مختلف با موضوع عفاف و حجاب اشاره کرد و ادامه داد: معرفی کتاب و مجموعه سخنرانی‌های مرتبط با حوزه عفاف و حجاب و نیز برگزاری مسابقات و کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی جانبی، از دیگر اقدامات جهاددانشگاهی زنجان به‌شمار می‌آید.
 
وی، فعالیت جهاددانشگاهی در نمایشگاه‌های ادواری آب و آیینه و طراحی پوسترهای نمایشگاهی با مضامین هنری و مفهومی را از دیگر اقدامات انجام شده در این نهاد دانست و خاطرنشان کرد: برپایی آتلیه عکاسی با حجاب اسلامی و نیز راه‌اندازی غرفه عرضه محصولات پوشش اسلامی و مکمل‌های حجاب، از دیگر اقدامات شاخص جهاددانشگاهی زنجان محسوب می شود.


امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
کاروان اربعین
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس