15 : 16
امروز سه شنبه 28 شهريور 1396 -
اخبار : فرهنگي

از سوی جهاددانشگاهی استان؛ مسابقه مناظره دانشجویی در سیستان و بلوچستان برگزار می شود

با هدف تمرین و کسب آمادگی برای تحلیل مسایل و مهارت در گفت‌وگو و رعایت اخلاق و منطق گفت‌وگو، جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان مسابقات مناظره دانشجویی برگزار می‌کند.
تاریخ : دوشنبه 25 بهمن 1395
ساعت: 4 : 12   بازدید کنندگان : 185 نفر
  نسخه چاپی

به  گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان، سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان در این باره اظهار کرد: تاکیدی که طی سالیان اخیر از سوی مقام معظم رهبری بر ایجاد و گسترش کرسی‌های آزاداندیشی شده است ناشی از اشراف و تسلط ایشان نسبت به واقعیت و آسیبی بود که فضای دانشگاه‌ها را تهدید می‌کند در غیر این صورت اگر این نیاز و ضرورت نبود لزومی نداشت ایشان برای مقابله با آسیب‌ها، دانشجویان و دانشگاهیان را ترغیب به برگزاری این کرسی‌ها و مناظرات کنند.
محمود محمدقاسمی با بیان اینکه مناظره‌های دانشجویی در حقیقت تمرین اجتماعی شدن، آزاداندیشی و گفت‌وگو و تحمل نظر مخالف است، ادامه داد: هدف از برگزاری این مناظرات تمرین و کسب آمادگی برای تحلیل مسایل و مهارت در گفت‌وگو و رعایت اخلاق و منطق گفت‌وگو است.
وی افزود: برگزاری مسابقات مناظره در بین دانشجویان از جمله تمهیدات و راهکارهای جامعه‌ دانشگاهی برای ارتقای فرهنگ گفت وگو و بسط و گسترش بحث علمی به شمار می‌رود.
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان گفت: این نهاد انقلابی در همین راستا مسابقات مناظره دانشجویی را در گروه‌های چهار نفره در سطح دانشگاه‌های استان پیش‌بینی کرده است.
محمدقاسمی افزود: دانشجویان استان می‌توانند جهت ثبت‌نام  تا 15 اردیبهشت‌ماه سال آینده به دانشکده ادبیات و علوم انسانی، تالار ملاصدار، معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان و سایت مراجعه کنند.
وی یادآور شد: جوایز تیم‌های اول، دوم و  سوم به ترتیب 15، 10 و 5 میلیون ریال می‌باشد.امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
کاروان اربعین
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا