5 : 46
امروز يكشنبه 05 فروردين 1397 -
اخبار : تجاری سازی فناوری و اشتغال
با محوریت راه اندازی مرکز رشد تخصصی در موسسه تحقیقات خاک و آب؛
تفاهم نامه همکاری بین وزارت جهاد کشاورزی و پارک علم و فناوری استان البرز منعقد شد

مراسم انعقاد تفاهم نامه بین پارک علم و فناوری البرز و موسسه تحقیقات خاک و آب جهت راه اندازی و ایجاد مرکز رشد تخصصی در محل موسسه تحقیقات خاک و آب، 18 بهمن برگزار گردید.
تاریخ : شنبه 23 بهمن 1395
ساعت: 38 : 17   بازدید کنندگان : 367 نفر
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، در این مراسم مهندس ربانی رییس پارک علم و فناوری البرز، دکتر بازرگان رییس موسسه تحقیقات خاک و آب، دکتر نوری رییس گروه مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان سازمان تات (تحقیقات، آموزش، ترویج جهاد کشاورزی) وزارت جهاد کشاورزی و هیات همراه حضور داشتند.
مهندس ربانی رییس پارک علم و فناوری البرز ضمن تمجید از عقد تفاهم نامه وزارتخانه های عتف و جهاد کشاورزی در راستای تاسیس مراکز رشد تخصصی کشاورزی در کشور اعلام کرد: در حال حاضر 4 مرکز تحقیقاتی وزارت جهاد کشاورزی مستقر در استان جهت راه اندازی مرکز رشد درخواست خود را ارایه دادند که 3 درخواست دیگر در حال مذاکره و بررسی اولیه شرایط است. 
وی با تاکید بر گسترش هم افزایی و همکاری سازمان ها با یکدیگر افزود: پارک علم و فناوری البرز پس از بررسی از راه اندازی سامانه های فناوری مانند مرکز رشد، کانون شکوفایی خلاقیت، مرکز نوآوری و ... حمایت می کند چراکه سازمان ها با همپوشانی و بهره مندی از امکانات زیرساختی یکدیگر می توانند فرایند تاسیس و بهره برداری از چنین مراکزی را تسریع نمایند.
رییس پارک علم و فناوری با تاکید بر نقش اقتصاد دانش بنیان به عنوان اقتصادی پویا در کشور ادامه داد: خوشبختانه در کشور قوانین مناسبی در زمینه اقتصاد دانش بنیان وجود دارد که به طور پیوسته مورد بازنگری قرار گرفته و بروز رسانی می شود. مسلما عقد چنین تفاهم نامه هایی در راستای اقتصاد دانش بنیان و برای حمایت از بخش خصوصی صورت می پذیرد.
وی با اشاره به حمایت آیت الله حسینی همدانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرج از مبحث اقتصاد دانش بنیان در استان اعلام کرد: تمام دستگاه های نظارتی و اجرایی استان در این مورد هم راستا و همگام می باشند.
در ابتدای جلسه نیز دکتر بازرگان رییس موسسه تحقیقات خاک و آب با ارایه گزارشی از عملکرد موسسه بیان داشت: این موسسه 28 شعبه استانی فعال دارد که از میان آنها 10 شرکت فناور و دانش بنیان توسط اعضای هیأت علمی تاسیس شده  که 2 شرکت آن در موسسه مرکزی ایجاد گردیده است.
وی ادامه داد: از موسسه تحقیقات خاک و آب تا کنون 14 دانش فنی ثبت شده است که در سال 94 سه مورد از آنها به فروش دانش فنی منجر شده است.
در پایان دو طرف ضمن امضا و تبادل تفاهم نامه ایجاد مرکز رشد تخصصی جهت واحدهای فناور بین پارک علم و فناوری البرز اظهار امیدواری نمودند در آینده نزدیک شاهد افتتاح این مرکز با حضور مقامات ملی و استانی باشیم.


امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
توصیه های سفر در سال 1397
صفحه جهاددانشگاهی در آپارات
جهاددانشگاهی و واحدهای سازمانی آن در یک نگاه
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس