13 : 26
امروز دوشنبه 03 مهر 1396 -
اخبار : تجاری سازی فناوری و اشتغال
به همت دفتر تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهي يزد؛
استاندارد هنر و صنعت «زیلو» تهيه و تدوین می شود

دفتر تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی استان یزد با همكاري اداره كل استاندارد استان، تهيه و تدوين استاندارد زيلو را در دستور کار خود قرار می دهد.
تاریخ : شنبه 23 بهمن 1395
ساعت: 27 : 11   بازدید کنندگان : 237 نفر
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی استان يزد، دفتر تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی استان در راستای اهداف مشخص شده در اساسنامه جهاددانشگاهی و عمل به رسالت خود در جهت تبلیغ و ترویج فرهنگ و هنر اسلامی و نیز ارایه خدمات علمي و فنی در زمینه‌های مختلف، با درک نیاز موجود در مورد زيلو و سامان‌دهی به بازار نوپای این محصول برای اولین بار در کشور اقدام به تهيه و تدوین استاندارد برای زیلو كرده است.
در همين راستا اولین جلسه کمیسیون فنی استاندارد در محل سازمان جهاددانشگاهی استان با حضور كارشناسان سازمان استاندارد و‌ سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگري استان يزد و  تعدادي از كارشناسان حوزه نساجي و اساتید هنر، صنایع دستی و نساجی از دانشگاه علم و هنر و دانشگاه آزاد اسلامي واحد یزد برگزار و در خصوص پیش‌نویس تهیه شده به اعلام نظر پرداختند.

تدوین استاندارد برای زیلو به عنوان یکی از قدیمی‌ترین صنایع دستی کشورمان که خاستگاه آن را به کویر یزد و شهرستان میبد نسبت داده‌اند، در کنار تلاش‌هایی که در سالیان اخیر در جهت احیا این هنر صنعت بی‌بدیل صورت گرفته است، امری لازم و ضروری به حساب می‌آید.


امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
کاروان اربعین
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس