11 : 41
امروز جمعه 24 آذر 1396 -
اخبار : پژوهش و فناوری

آغاز تولید آزمایشگاهی داروی گیاهی «زگیل‌سوز» در جهاددانشگاهی واحد ایلام

تولید «داروی گیاهی زگیل‌سوز» در مرکز رشد گیاهان دارویی و محصولات کشاورزی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام در مقیاس آزمایشگاهی آغاز شد.
تاریخ : سه شنبه 14 دي 1395
ساعت: 45 : 9   بازدید کنندگان : 325 نفر
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان ایلام، مریم مؤمنی معاون فناوری مرکز رشد گیاهان دارویی و محصولات کشاورزی این واحد اظهار کرد: هسته فناور تولید داروی گیاهی "زگیل‌سوز" فعالیت خود را از، 12 دی برای تولید این داروی گیاهی در مقیاس آزمایشگاهی در این مرکز آغاز کرده است.
وی گفت: ایده تولید ساخت داروی گیاهی از گیاه "شقایق" توسط محمد و مهدی جلیلیان به مرکز رشد گیاهان دارویی و محصولات کشاورزی جهاددانشگاهی واحد استان ایلام ارایه و بعد از مراحل سنجش نوآوری، در جلسه شورای فناوری مطرح و مورد پذیرش قرار گرفت.
مؤمنی افزود: این طرح چهارمین طرحی است که در زمینه ساخت داروی گیاهی در این مرکز پذیرش و فعالیت آزمایشگاهی خود را آغاز کرده است.
وی بیان کرد: محققان طرح‌هایی چون ساخت پماد ضد سوختگی، تولید نانو ذره و نانو پلیمر ضدسرطانی از گیاهان دارویی، پیش از این در آزمایشگاه زیست فناوری مشترک میان جهاددانشگاهی و علوم پزشکی فعالیت آزمایشگاهی خود را انجام و در مرحله تولید مقاله هستند که پس از چاپ مقالات، وارد فاز آزمایشات بالینی خواهند شد.
گفتنی است، مرکز رشد گیاهان دارویی و محصولات کشاورزی جهاددانشگاهی واحد استان ایلام با توجه به پتانسیل‌های موجود مانند آزمایشگاه زیست فناوری و گیاهان دارویی مجهز به دستگاه هایی چون سوکسله، کلونجر، HPLC، GC، اتمیک ابزربشن و همچنین گلخانه پرورش گیاهان دارویی، آماده پذیرش طرح های نوآورانه در زمینه اهلی‌سازی، اصلاح، تولید دارو، ساخت ماشین آلات کاشت، داشت، برداشت، فرآوری و توسعه کشت این نوع گیاهان است.


امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
جهاددانشگاهی و واحدهای سازمانی آن در یک نگاه
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس