7 : 32
امروز يكشنبه 05 فروردين 1397 -
اخبار : پژوهش و فناوری

آغاز تولید آزمایشگاهی داروی گیاهی «زگیل‌سوز» در جهاددانشگاهی واحد ایلام

تولید «داروی گیاهی زگیل‌سوز» در مرکز رشد گیاهان دارویی و محصولات کشاورزی جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام در مقیاس آزمایشگاهی آغاز شد.
تاریخ : سه شنبه 14 دي 1395
ساعت: 45 : 9   بازدید کنندگان : 388 نفر
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان ایلام، مریم مؤمنی معاون فناوری مرکز رشد گیاهان دارویی و محصولات کشاورزی این واحد اظهار کرد: هسته فناور تولید داروی گیاهی "زگیل‌سوز" فعالیت خود را از، 12 دی برای تولید این داروی گیاهی در مقیاس آزمایشگاهی در این مرکز آغاز کرده است.
وی گفت: ایده تولید ساخت داروی گیاهی از گیاه "شقایق" توسط محمد و مهدی جلیلیان به مرکز رشد گیاهان دارویی و محصولات کشاورزی جهاددانشگاهی واحد استان ایلام ارایه و بعد از مراحل سنجش نوآوری، در جلسه شورای فناوری مطرح و مورد پذیرش قرار گرفت.
مؤمنی افزود: این طرح چهارمین طرحی است که در زمینه ساخت داروی گیاهی در این مرکز پذیرش و فعالیت آزمایشگاهی خود را آغاز کرده است.
وی بیان کرد: محققان طرح‌هایی چون ساخت پماد ضد سوختگی، تولید نانو ذره و نانو پلیمر ضدسرطانی از گیاهان دارویی، پیش از این در آزمایشگاه زیست فناوری مشترک میان جهاددانشگاهی و علوم پزشکی فعالیت آزمایشگاهی خود را انجام و در مرحله تولید مقاله هستند که پس از چاپ مقالات، وارد فاز آزمایشات بالینی خواهند شد.
گفتنی است، مرکز رشد گیاهان دارویی و محصولات کشاورزی جهاددانشگاهی واحد استان ایلام با توجه به پتانسیل‌های موجود مانند آزمایشگاه زیست فناوری و گیاهان دارویی مجهز به دستگاه هایی چون سوکسله، کلونجر، HPLC، GC، اتمیک ابزربشن و همچنین گلخانه پرورش گیاهان دارویی، آماده پذیرش طرح های نوآورانه در زمینه اهلی‌سازی، اصلاح، تولید دارو، ساخت ماشین آلات کاشت، داشت، برداشت، فرآوری و توسعه کشت این نوع گیاهان است.


امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
توصیه های سفر در سال 1397
صفحه جهاددانشگاهی در آپارات
جهاددانشگاهی و واحدهای سازمانی آن در یک نگاه
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس