7 : 44
امروز يكشنبه 05 فروردين 1397 -
اخبار : پژوهش و فناوری
در گروه پژوهشی مهندسی صنایع سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف انجام شد:
مطالعه پیش امکانسنجی سه طرح تولید "دستگاه لوله مغزی سیار"، "کلاف لوله مغزی" و "موتور درون چاهی"

مطالعات پیش امکان سنجی طرح ‏های تولید سه تجهیز"دستگاه لوله مغزی سیار"، "کلاف لوله مغزی" و "موتور درون چاهی"،که توسط سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی به پژوهشکده توسعه تکنولوژی سازمان جهاد صنعتی شریف واگذار شده بود، توسط گروه پژوهشی مهندسی صنایع انجام و در سال جاری به اتمام رسید.
تاریخ : دوشنبه 06 دي 1395
ساعت: 10 : 15   بازدید کنندگان : 410 نفر
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف، مطالعات پیش امکان سنجی طرح ‏های تولید سه تجهیز"دستگاه لوله مغزی سیار"، "کلاف لوله مغزی" و "موتور درون چاهی"،که توسط سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی به پژوهشکده توسعه تکنولوژی سازمان جهاد صنعتی شریف واگذار شده بود، توسط گروه پژوهشی مهندسی صنایع  انجام و در سال جاری به اتمام رسید.
در این سه طرح، توجیه‏ پذیری سناریوهای مختلف راه ‏اندازی کسب و کار تولید تجهیز مورد نظر، در ابعاد چندگانه بازار، فنی، مالی و اقتصادی مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گرفت و سناریوی برتر معرفی گردید.
در بُعد بازار، ضمن بررسی و تحلیل وضعیت استراتژیکی، ظرفیت ‏های بالقوه تولید و بهره ‏برداری در کشور، عرضه و تقاضای داخلی و بین ‏المللی (منطقه ‏ای و فرامنطقه ‏ای) و رقبا، پیش ‏بینی‏ های کوتاه‏ مدت و بلند‏مدت وضعیت آتی بازار تجهیز صورت گرفت.
در بُعد فنی، ضمن تحلیل، اولویت ‏بندی و تهیه برنامه اجرای مقدماتی گزینه ‏های فنی تعیین شده برای هر یک از سناریوها (شامل گزینه‏ های محل اجرا، گزینه ‏های فناوری و روش ‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏های اجرا)، نحوه تامین دانش فنی برای هر یک از سناریوها پیش‏بینی شده است
در بُعد مالی و اقتصادی نیز، با برآورد و تحلیل نرم‏ افزاری هزینه درآمد، سناریوها اولویت‏ بندی شده ‏اند. در نهایت، با لحاظ کردن اولویت‏ ها در سه بُعد بازار، فنی و اقتصادی، سناریوی برتر برای راه‏ اندازی کسب و کار تولید تجهیز مورد مطالعه پیشنهاد شده است.

امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
توصیه های سفر در سال 1397
صفحه جهاددانشگاهی در آپارات
جهاددانشگاهی و واحدهای سازمانی آن در یک نگاه
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس