13 : 24
امروز دوشنبه 02 بهمن 1396 -
اخبار : پژوهش و فناوری

رییس جهاددانشگاهی واحد هرمزگان: دنبال بومی‌سازی افتخارات ملی این نهاد هستیم

سهیل دادخواه گفت: به دنبال آن هستیم تا افتخارات جهاددانشگاهی در عرصه ملی را در استان اجرایی کنیم و در حوزه‌های مختلف مهندسی و پژوهشی بتوانیم در هرمزگان برگ‌های زرینی رقم بزنیم.
تاریخ : شنبه 04 دي 1395
ساعت: 28 : 12   بازدید کنندگان : 416 نفر
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی هرمزگان، سهیل دادخواه در آغاز همایش ملی مدیریت توسعه در بندرعباس، افزود: این همایش برای نخستین بار در هرمزگان و در جوار آب‌های نیلگون خلیج‌فارس برگزار می‌شود.
وی بابیان اینکه باید افسوس بخوریم که چرا این همایش برای نخستین بار در هرمزگان برگزار می‌شود، تصریح کرد: این موضوع وظیفه دانشگاهیان را دوچندان می‌کند و امیدوارم بتوانیم این راه را ادامه بدهیم تا از این به بعد اتفاق ملی و بزرگی در این موضوع رخ دهد.
دادخواه با اشاره به اینکه استان هرمزگان دچار تحولی مثبت شده و از این به بعد هم شاهد پیشرفت‌های توسعه‌ای شگرفی خواهیم بود، خاطرنشان کرد: به‌طور حتم این رویدادهای علمی درزمینهٔ شناخت ظرفیت‌های استان و تصمیم‌گیری‌های کلان برای پررنگ کردن جایگاه هرمزگان در کشور مثمر ثمر خواهد بود.
این مقام مسئول هدف از برگزاری این همایش بررسی و مشکلات سازمان‌های خصوصی و دولتی در حوزه مدیریت است، تصریح کرد: آینده‌پژوهی ازجمله محورهایی است که نیاز است به‌طور حتم به آن پرداخته شود تا بتوان آینده‌ای درخشان را برای هرمزگان رقم زد.
رئیس جهاد دانشگاهی واحد هرمزگان گردهمایی و ایجاد یک کانون علمی برای مدیران، متخصصین و دانشجویان را از اهداف عالی دیگر این همایش دانست و عنوان کرد: ارایه بیش از صد مقاله و مشارکت و حضور اکثر دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های خصوصی و حضور اساتید نام‌آور و پرافتخار می‌تواند شاخص مهمی برای ارزیابی کیفی این همایش باشد.
دادخواه از تداوم این همایش به‌صورت سالانه در هرمزگان خبر داد و اضافه کرد: اخیرا با رایزنی‌هایی که با مسوولان دانشگاه‌های کشور عمان صورت گرفت بر این باور هستیم که می‌توان سال 96 این همایش را به‌صورت بین‌المللی واقعی نه اسمی برگزار کرد.
وی بابیان اینکه جهاددانشگاهی یک‌نهاد انقلابی است که از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون ثمرات متعددی برای کشور داشته است، اذعان کرد: به دنبال آن هستیم تا افتخارات جهاد دانشگاهی در عرصه ملی را در استان اجرایی کنیم و در حوزه‌های مختلف مهندسی و پژوهشی بتوانیم در هرمزگان برگ‌های زرینی رقم بزنیم.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه ظرفیت‌های استان را بررسی کردیم، تصریح کرد: در حوزه پژوهش محور آب که هم‌جواری با دریای خلیج‌فارس این نیاز را می‌طلبید تا اهتمام ویژه‌ای به آن شود که خوشبختانه در بودجه سال 96 بحث مدیریت انتقال تکنولوژی به جهاد دانشگاهی واگذارشده که تلاش‌های جهاد دانشگاهی هرمزگان در سه سال گذشته و در ساخت دستگاه آب ساز می‌تواند نقش مهمی داشته باشد.
وی ادامه داد: در طول سه سال گذشته تبدیل آب از شرجی و رطوبت هوا را مدنظر قرار داده و روی آن کارکردیم تا آن اقتصادی شود و تاکنون سه نسل این دستگاه ساخته‌شده و به دست متخصصین جهاد دانشگاهی به دستاوردهای بزرگی دست پیداکرده‌ایم که قابلیت تجاری دارد و به نوع نیمه‌صنعتی آن دست‌یافته‌ایم و مذاکراتی با شرکت‌های بزرگ دنیا برای بالا بردن بهره‌وری این دستگاه داشته‌ایم.
دادخواه با اشاره به اینکه در سال 84 مأموریت‌های جهاد دانشگاهی بازتعریف شد، تصریح کرد: یکی از این مأموریت‌ها مدیریت انتقال تکنولوژی در پروژه‌های کلان کشور است که در کنار آن فرهنگ‌سازی در دانشگاه‌ها، اشتغال فارغ‌التحصیلن و آموزش‌های ملی و بین‌المللی را دربرمی گیرد.
وی در پایان بابیان اینکه گروه مدیریت توسعه در جهاد دانشگاهی هرمزگان شکل‌گرفته است، اضافه کرد: در این سه سال گذشته پروژه‌های متعددی در حوزه‌های مدیریت استراتژیک و آینده‌پژوهی ترسیم و در این مدت پروژه‌های مناسبی را انجام و نیازهای استان در این حوزه را تأمین کرده‌ایم.


امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
صفحه جهاددانشگاهی در آپارات
جهاددانشگاهی و واحدهای سازمانی آن در یک نگاه
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس