15 : 5
امروز سه شنبه 28 شهريور 1396 -
اخبار : پژوهش و فناوری

از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت گرفت؛ معرفی طرح "بررسی عوامل موثر بر شادکامی جانبازان و ایثارگران" به عنوان طرح برتر پژوهشی

مدیر گروه پژوهشی علوم شناختی جهاد دانشگاهی گفت: هم‌زمان با هفته پژوهش طرح "بررسی عوامل موثر بر شادکامی جانبازان و ایثارگران" از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران به عنوان طرح برتر پژوهشی انتخاب شد.
تاریخ : چهار شنبه 24 آذر 1395
ساعت: 42 : 18   بازدید کنندگان : 172 نفر
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان البرز، اعظم نوفرستی گفت: در این طرح نمونه ای به تعداد هزار و 1350 نفر از جانبازان، همسران جانبازان، آزادگان، همسران آزادگان و همسران شهدا که اسامی آنان در فهرست اسامی بنياد شهيد و امور ايثارگران در سال 91 وجود داشت، از ده استان تهران، اصفهان، خوزستان، گيلان، کرمانشاه، بوشهر، گلستان، خراسان جنوبی، آذربایجان غربی و سیستان و بلوچستان بر اساس شيوه نمونه گيري طبقه اي - سهميه اي نامساوي انتخاب شدند.
وی با بیان مهمترین عوامل موثر بر شادکامی در جمعیت مورد بررسی، اظهار کرد: برون گرایی، انجام فعالیت‌های ارادی، سلامت جسمانی و سطح درآمد از جمله مهمترین عوامل موثر بر شادکامی در جانبازان و ایثارگران است.
نوفرستی خاطر نشان کرد: مطابق یافته‌های پژوهش حاضر از بین فعالیت‌های ارادی، داشتن اهداف روشن و واضح در زندگی، پیگیری مستمر آن ها، پرداختن به فعالیت‌های مورد علاقه و رفت و آمد کردن با افراد فامیل بیشترین رابطه را با شادکامی دارد و استفاده از اینترنت و ماهواره، رفتن به سینما و گوش دادن به موسیقی کمترین رابطه را با شادکامی داشته است.
وی تصریح کرد: از آنجا که فعالیت‌های ارادی بعد از ویژگی های شخصیتی، مهمترین عامل مؤثر بر شادکامی جانبازان و ایثارگران است، می توان با آموزش این فعالیت ها میزان شادکامی را در ایثارگران و خانواده های آن ها افزایش داد.
نوفرستی در پایان یادآور شد: این طرح با حمايت دفتر پژوهش‌هاي فرهنگي معاونت پژوهش و ارتباطات فرهنگي بنياد شهيد و امور ايثارگران توسط پژوهشگران جهاد دانشگاهی واحد استان البرز انجام شده است.
گفتنی است که با اهدای لوح از سوی بنیاد شهید طرح بررسی عوامل موثر بر شادکامی جانبازان و ایثارگران به عنوان طرح پژوهشی برتر، تقدیر شد.امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
کاروان اربعین
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا