21 : 14
امروز يكشنبه 02 مهر 1396 -
اخبار : پژوهش و فناوری

انعقاد تفاهم نامه همکاری بین شرکت پایانه های نفتی ایران و سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف

بر اساس انعقاد تفاهم نامه همکاری بین شرکت پایانه های نفتی ایران و سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف، این سازمان در زمینه بومی سازی سیستم های الکترونیکی دستگاه فلوکامپیوتر سامانه های میترینگ با شرکت همکاری می کند.
تاریخ : دوشنبه 03 آبان 1395
ساعت: 29 : 9   بازدید کنندگان : 299 نفر
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف، معاون پژوهشی این سازمان با اشاره به نتایج اجرای این طرح اظهار داشت: اندازه گیری مقدار بارگیری و یا تخلیه سیالات نفتی و فرآورده های آن در اسکله های نفتی، اندازه گیری مقدار انتقال نفت و فرآورده های آن در مراکز توزیع به تانکرها و غیره و مهیا شدن امکان بومی سازی ساخت تجهیزات مشابه بخشی از نتایج این طرح است.
دکتر مردانی افزود: با اجرای موفقیت آمیز این طرح، کشورمان در مقابل مشکلات ناشی از عدم فروش تجهیزات از طرف تولیدکنندگان بین المللی آن مصونیت یافته و با تولید این قطعات، شاهد کاهش واردات و ایجاد امکان صادرات این تجهیزات خواهیم بود.
فلوکامپیوتر یک دستگاه محاسباتی الکترونیکی است که الگوریتم های محاسباتی ویژه و دقیقی در آن تعبیه شده است تا با دریافت سیگنالهای آنالوگ و دیجیتال از سنسورهای دما، فشار، دانسیته و فلومتر، محاسبات مربوطه طبق استانداردهای جهانی، حجم و وزن سیال را مطابق با شرایط استاندارد و پایه محاسبه می کند.


امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
کاروان اربعین
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس