13 : 20
امروز دوشنبه 02 بهمن 1396 -
اخبار : پژوهش و فناوری

تولد یک‌صد و نهمین کودک IVF ای در مرکز درمان ناباروری قفقاز اردبیل

مدیر مرکز درمان ناباروری قفقاز جهاددانشگاهی اردبیل گفت: با تولد محمدحسین و سیاوش با روش لقاح آزمایشگاهی (IVF)، تعداد کودکان متولد شده با این روش در این مرکز به یک‌صد و نه کودک رسید.
تاریخ : يكشنبه 02 آبان 1395
ساعت: 2 : 12   بازدید کنندگان : 300 نفر
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل، رویا گسیلی با اعلام این خبر افزود: پدر و مادر محمدحسین بعد از 18 سال نازایی و ناموفق بودن درمان‌شان در سایر استان‌ها، سال گذشته برای اولین بار به مرکز درمان ناباروری قفقاز مراجعه کردند و بعد از طی مراحل درمانی و با استفاده از روش IVF، شنبه اول آبان‌ماه جاری صاحب فرزند شدند.
وی با بیان اینکه این روش به باروری در شرايط آزمایشگاهي معروف است تصریح کرد: در این روش تخمک با اسپرم در آزمایشگاه لقاح داده مي‌شود و جنین حاصل تا مرحله‌ معیني در آزمایشگاه پرورش داده شده سپس از طریق گردن رحم (سرویکس) وارد رحم مي‌گردد.
این متخصص زنان و زایمان، سیاوش را دومین کودک IVF ای متولد شده مرکز درمان ناباروری قفقاز در هفته گذشته اعلام و خاطرنشان کرد: درمان والدیناین کودک در دومین بار استفاده از این روش موفقیت آمیز بود.  
گسیلی با بیان اینکه در حال حاضر چرخه کامل درمان ناباروری در مرکز درمان ناباروری قفقاز انجام می‌گيرد خاطرنشان کرد: همه تلاش پرسنل این مرکز، ارائه پاسخی شایسته و رضایت‌بخش به اعتماد مراجعان است که با امید فراوان برای برخورداری از نعمت فرزند به اين مركز مراجعه می‌کنند.امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
صفحه جهاددانشگاهی در آپارات
جهاددانشگاهی و واحدهای سازمانی آن در یک نگاه
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس