8 : 48
امروز چهار شنبه 04 بهمن 1396 -
اخبار : پژوهش و فناوری
به همت جهاددانشگاهی استان صورت گرفت؛
اتمام طرح پژوهشی معرفی جامع پتانسیل‌های کاربردی گیاهان دارویی خراسان‌جنوبی

مدیر پروژه دهکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی از اتمام طرح پژوهشی معرفی جامع پتانسیل های کاربردی گیاهان دارویی خراسان‌جنوبی خبر داد.
تاریخ : يكشنبه 25 مهر 1395
ساعت: 54 : 11   بازدید کنندگان : 364 نفر
  نسخه چاپی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی، محسن پویان، گفت: طرح فوق به کارفرمایی جهاددانشگاهی استان انجام شده که هزینه صرف شده برای آن 90 میلیون تومان است.
وی اظهارکرد: در این طرح گیاهان دارویی خودرو در تمامی نقاط استان از بشرویه تا نهبندان تا جایی که شناسایی شده‌اند، معرفی شده است.
مدیر پروژه دهکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی گفت: در این طرح گیاهان زراعی و باغی که کاربردهای دارویی دارند در کنار کاربردهای تغذیه‌ای معرفی شده است.
پویان بیان کرد: جنبه‌های کاربردی تمامی این گیاهان اعم از خودرو، زراعی و باغی در راستای ساخت و تهیه داروهای گیاهی و فرآورده‌های گیاهی بررسی شده‌اند.
وی با بیان اینکه پتانسیل‌های گیاهی قابل استفاده در تولید داروهای گیاهی مورد بررسی قرار گرفته است، ادامه داد: در این طرح مشخص شده که هر کدام از گیاهان دارویی در ساخت و تهیه چه داروی گیاهی کاربرد دارند.
مدیر پروژه دهکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان‌جنوبی گفت: در این طرح گیاهان دارویی از نظر تولید اسانس برای کاربردهای مختلف صنعتی مشخص شده و پتانسیل تولید اسانس از گیاهان مزیت‌دار معرفی شده است.
پویان ادامه داد: گیاهانی که پتانسیل تولید روغن‌های گیاهان دارویی را دارند و می‌توان به صورت صنعتی و یا نیمه صنعتی در استحصال روغن‌های گیاهان دارویی مورد بهره‌برداری قرار گیرند، شناسایی و معرفی شده است.
وی تصریح کرد: از نظر پتانسیل، تهیه و تولید دم نوش‌های گیاهی به صورت چای کیسه‌ای(تی بگ) گیاهان منطقه شناسایی و معرفی شدند، تمامی گیاهان معرفی شده استان از نظر کاربردهای گیاه درمانی در طب قدیم و جدید مورد بررسی قرار گرفته‌اند و تا حد ممکن تجزیه شیمیایی و ترکیبات موجود در این گیاهان نیز معرفی شده است.
پویان خاطرنشان کرد: پتانسیل گیاهان دارویی در تولید عرقیات گیاهی و استفاده از گیاهان دارویی در مصارف بهداشتی و آرایشی از دیگر مواردی است که در این طرح ذکر شده است.امکانات خبر - ارسال برای دوستان - نظرات
(Show Details...)
 

 

مناسبت روز
عناوین اصلی
نمايه ها
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران
پیوندها
صفحه جهاددانشگاهی در آپارات
جهاددانشگاهی و واحدهای سازمانی آن در یک نگاه
کتاب رهنمود
کانال جهاددانشگاهی
معاونت پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی
معاونت آموزشی جهاددانشگاهی
معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی
سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان
خبرگزاری ایسنا
خبرگزاری ایکنا
خبرگزاری سینا پرس