راه اندازی ابر واژگان علمی آنلاین در SID

نخستین ابرواژگان علمی آنلاین در مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی(SID) راه اندازی شد.
کدخبر :480717
تاریخ : شنبه 23 دي 1396
ساعت: 5 : 15 
 

به گزارش روابط عمومی مرکز اطلاعات علمی جهاددانشگاهی، این ابر واژگان علمی آنلاین برای نخستین بار توسط دفتر تحلیل دادگان این مرکز در SID و برای مجموعه مقالات دومین و سومین دوره کنفرانس بین المللی وب پژوهی ایجاد شده است.
در این ابر واژگان علمی مجموعه کاملی از تمام کلیدواژه های مربوط به مقالات ارایه شده در دو دوره کنفرانس وب پژوهی که در سال های 1395 و 1396 برگزار شده اند، قرار گرفته که مخاطبان با کلیک کردن بر روی هر واژه به مجموعه مقالاتی که شامل آن کلیدواژه می باشند، دسترسی پیدا خواهند کرد.  
گفتنی است، این امکان برای تمامی مراکز و سازمان های علمی و تحقیقاتی صاحب محتوای علمی وجود دارد تا با نمایه سازی اطلاعات در SID امکان رصد مستندات علمی خود را از طریق دسترسی به میزان و تعدد کاربرد واژگان علمی داشته باشند. ضمن این که محققان و پژوهشگران نیز از این طریق می توانند با استفاده از این کلیدواژه ها به مقالات مربوطه دسترسی داشته و به عنوان مرجع از آن ها استفاده کنند. این ابر واژگان علمی هم اکنون از طریق بانک نشریات علمی پایگاه مرکز اطلاعات علمی به نشانی http://www.sid.ir/fa/journal/wps.aspx قابل دسترسی و مشاهده است.